Młody przewodnik

DLA: dzieci od 10 roku życia (lub do uzgodnienia) i psów w każdym wieku.

GDZIE: Pola Mokotowskie

KIEDY: soboty i niedziele, godz.12:00

CENA: 400 zł

Kurs składa się z 8 spotkań po około 60 min.

Szkolenie psów dla dzieci - Młody przewodnik

Zapraszamy na pierwszą, zupełnie niezobowiązującą do uczestnictwa w całym kursie, lekcję posłuszeństwa, na której ocenimy możliwości dziecka i psa. Szkolenie psa jest ciążką pracą z którą niejednokrotnie nie radzą sobie dorośli, dlatego będziemy zwracać na to szczególną uwagę.

Bardzo ważna jest współpraca z opiekunami dziecka, którzy będą mieli obowiązek pomagać i wspierać dziecko w pracy z psem.
Przypominamy, że odpowiedzialność za opiekę i wychowanie psa spoczywa na osobach dorosłych, kurs nie ma na celu przerzucenia odpowiedzialności na dziecko!

Ważne by pies, z którym będzie pracować dziecko, był odpowiedniej wielkości, tak aby dziecko mogło poradzić sobie fizycznie. Zapraszamy psy które nie mają problemów z agresją, czy nadpobudliwością.

Kurs ma cel edukacyjny. Będziemy uświadamiać młodych przewodników co to jest odpowiedzialność za żywe stworzenie, jak dbać o potrzeby psiego przyjaciela, jak wspólnie spędzać czas, bawić się i uczyć. Przekarzemy naszą wiedzę w sposób zrozumiały dla dzieci. Gwarantujemy życzliwe i wyrozumiałe podejście do popełnianych błędów. Obecność na zajęciach opiekunów dzieci obowiązkowa !!!

Nauczymy dorosłych i młodych przewodników budowania zaufania, dobrych relacji oraz rozumienia psiego zachowania. Opowiemy o sygnałach uspokajających, którymi komunikuje się pies i nauczymy się je dostrzegać. Nauczymy jak się zachowywać w sytuacji zagrożenia. Wyjaśnimy jak to się dzieje, że pies rozumie znaczenie ludzkich słów np.siad, oraz wyjaśnimy znaczenie skojarzenia. Nauczymy się jak kontrolować zachowanie psa, a wykorzystamy do tego zadania takie jak:
- skupianie uwagi
- siadanie
- warowanie
- stanie
- zastosujemy komendę zwalniającą
- chodzenie na luźnej smyczy
- chodzenie przy nodze
- zostawanie
- przychodzenie na zawołanie
- zabawy z aportem
- i inne...
Nauczymy się też:
- akceptacji dotyku
- odsyłania na miejsce
- kontroli emocji przy witaniu
- zachowania czystości
i innych przydatnych we wspólnym życiu umiejętności.

Będziemy także na bieżąco rozwiązywać problemy wychowawcze (przy współpracy z dorosłymi osobami towarzyszącymi).

Zajęcia będą prowadzić :

Beata Furtak i Sylwia Włosek
Mamy wieloletnie doświadczenie w pracy jako instruktorki szkolenia psów, zarówno w prowadzeniu grup jak i w pracy indywidualnej, przygotowaniu do egzaminów na najwyższym poziomie, oraz w rozwiązywaniu problemów wychowawczych. Jesteśmy również mamami z dużym doświadczeniem :)

KONTAKT:

Sylwia Włosek tel. +48 506 065 991